لطفاً کليه فايل هاي قابل دانلود در اين سايت، مخصوصاً فايل هاي پيوست شده را با نرم افزارهاي مخصوص مديريت دانلود، دريافت نماييد مانند نرم افزار دانلود منيجر که در اين لينک قابل دريافت و نصب است http://mcaf.ee/6wz9g در صورت عدم استفاده از نرم افزارهاي مخصوص دانلود و استفاده از دانلود منيجر داخلي مرورگرها احتمال دانلود ناقص فايل ها وجود دارد
نمايش نتايج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
 1. #1
  تاريخ عضويت
  Feb 2007
  نوشته ها
  421

  پيش فرض مرامنامه و قوانین سایت انجمن‌های تخصصی دروس حوزه

  قوانين و شرايط استفاده از انجمنها
  (خواندن اين پيغام را قبل از شروع به هر فعاليتي در سايت به كاربران توصيه ميكنيم)

  کاربر گرامي

  تذکر مهم به خواهران:
  عضويت کليه بانوان طلبه در هر سطح و موقعيت علمي (استاد دانشگاه، طلبه، استاد حوزه ... ) در اين سايت بطور کلي ممنوع است و در هر زماني که مؤنث بودن يک کاربر معلوم گردد، بلافاصله از سايت اخراج خواهد گرديد. طلاب زن مي توانند بدون عضويت در سايت از کليه فايل ها و مطالب سايت استفاده نمايند و نيازي به عضويت ندارند


  با تشکر از اينکه سايت ما را جهت مشاهده و كمك رساني انتخاب کرده ايد. به لحاظ حفظ قانون سايت و مشخص كردن اهداف و همچنين راحتي کاربران اين قوانين را وضع كرده ايم ، که کاربران مي بايست طبق آن عمل کنند . در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات ، مقالات ، اخبار و تمامي توضيحات و در برخي مواقع اكانت آن کاربر را از سايت حذف نمايند. اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كند . لطفاً جهت مشاهده آخرين قوانين سايت به پيغامهايي که ممکن است برخي از روزها به هر نحوي به اطلاع كاربران ميرسد دقت فرماييد. اين قوانين بلااستثناء مي باشند و در رابطه با تمامي كاربران از جمله تازه وارد ، فعال ، همكاران سايت ، مديران انجمن ها و... اجرا خواهند شد.

  اهداف اين سايت : هدف از راه اندازي اين انجمنها صرفا كمك و حل مشكلات كاربران در زمينه فعاليتهاي اين سايت كه اين فعاليتها عبارتند از قرآن کريم ، نهج البلاغه و علوم حديث و معارف اهل بيت و ائمه اطهار ، علوم اسلامي و دروس حوزوي و علوم مرتبط .

  انجمنهاي تخصصي دروس حوزه هاي علميه تابع قوانين جمهوري اسلامي ايران است و کاربران موظف به پرهيز از هر گونه بحث و تبادل نظر در موضوعات مطرح شده در " فهرست مصاديق محتواي مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي) " هستند. مديران فروم بدون اطلاع قبلي نوشته ها و موضوعاتي که مصداقي از اين قوانين باشند را حذف و دسترسي کاربران خاطي را محدود خواهند کرد.
  توجه: مطابق با دستور کميته فيلترينگ، هر گونه بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات مرتبط با انتخابات (موافق يا مخالف) مجاز نيست و دسترسي کاربران خاطي مسدود مي شود.
  بحث در مورد دين ، سياست ، مذهب و مقدسات در هر نوع و روش آن (چه موافق يا مخالف)، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف کاملاً تخصصي فقهي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (عليهم السلام) نمي كند. لذا افراد علاقه مند، از سايتهاي ديگري كه به همين منظور ايجاد شده است استفاده كنند.
  اين نكته فراموش نشود كه حذف يك نوشته يا تاپيك بد ترين راه ممكن است و هيچ يك از مديران سايت با نوشتن اين قوانين اين هدف را دنبال نمي كنند. هر پستي با مضمون مذهبي يا سياسي در هر نوع و روش آن ( موافق يا مخالف) ، باعث محدود شدن دسترسي شخص از 1 روز تا 1317 روز خواهد شد!!
  اين قانون شامل همه کساني ميشه که پست سياسي ميزنن، چه کسايي که بحث رو شروع ميکنن و چه کسايي که جواب ميدن و چه کسايي که اطلاع رساني ميکنن!!
  براي چندمين بار تأکيد مي شود که اين فروم، مکاني براي صحبتهاي سياسي نيست!!
  انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم يک فروم تخصصي با محور موضوعات قرآن کريم ، نهج البلاغه و علوم حديث و معارف اهل بيت و ائمه اطهار ، علوم اسلامي و دروس حوزوي و علوم مرتبط است که با بخش بندي هاي متنوع در قالب فرومهاي تخصصي، کاربران به بحث و تبادل نظر با يکديگر مي پردازند.

  ادمين:
  ادمينهاي فروم انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم به عنوان صاحبان و گردانندگان اصلي فروم، قوانين، مقررات و سياست گذاريهاي کلي را تعريف مي کنند و بر کار مديران نظارت دارند.

  مدير:
  هر يک از بخشها و زيربخشهاي فروم انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم ، توسط يک يا چند مدير اداره مي شوند که قوانين مخصوص فروم خود را تعريف کرده و با استفاده از آن به هدايت بحثها، تعريف تاپيکهاي جديد و احيانا حذف و انتقال آنها مي پردازند. کاربران فعال هر فروم را مديران معرفي مي کنند.

  مدير کل:
  گروهي از مديران که به تمامي فروم دسترسي مديريتي دارند و رابط بين مديران مختلف و هماهنگ کننده فعاليتهاي آنها هستند.

  کاربر:
  ثبت نام در فروم تالارهاي گفتگوي تخصصي حوزه‌هاي علميّه رايگان است و به عنوان کاربر فروم از امکاناتي که انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم در اختيار وي قرار مي دهد، استفاده مي کند. ادمين و مديران انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم به منظور برقراري نظم، رسيدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت فروم، هدايت هرچه بهتر تاپيکها و کاربران، علاوه بر قوانين خاص هر بخش، مقررات و قوانين کلي زير را براي کاربراني که ثبت نام کرده اند تعريف کرده، بر اجراي مسلم هر يک مصمم هستند.

  1 . استفاده از کلمات يا تصاوير رکيک و نامناسب در پروفايل کاربر (شامل نام کاربري، آواتار، امضا و ...) همچنين در نوشته ها و تاپيکها تحت هيچ شرايطي مجاز نيست. در صورت مشاهده کلمات زشت و نامناسب ، اشتراک آن کاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد .

  2 . هر کاربر تنها حق انتخاب فقط يک نام کاربري را داشته و در صورت فعاليت يک کاربر با دو اکانت هر دو اکانت محدود يا حذف خواهد شد.همچنين پس از عضويت امكان لغو عضويت توسط كاربر و يا مدير وجود نخواهد داشت.

  3 . هر مطلب صرفا بيانگر نظر و عقيده نويسنده آن است و بيانگر نظر و عقيده مسئولان انجمن و يا تفکر حاکم بر اين انجمن نيست. بديهي است مسئوليت تمامي مطالب و نوشته ها بر عهده شخص نويسنده آنهاست.اين سايت محلي جهت رد و بدل اطلاعات در رابطه با اهداف سايت مي باشد. پس لطفاً سعي کنيد مطالب خود را در رابطه با اين موضوع و يا با موضوعات وابسته به آن ارسال نماييد.

  4 . احترام به کاربران و مديران سايت، حفظ روحيه دوستي و رعايت حقوق ديگران، شرط ادامه فعاليت در يک محيط عمومي مجازي مانند فروم است.

  5 . انتخاب عناوين مناسب براي بحث ها و تاپيکها، نوشتن مطالب به فارسي در بخش فارسي و عربي در بخش عربي و انگليسي در بخش انگليسي و درج لينک مرجع در هنگام نقل قول از سايت ديگر، شروع بحث (تاپيک) در بخش (فروم) مناسب، از وظايف مهم کاربران است. ارسال تاپيکهاي مشابه، انحراف موضوع تاپيک و نوشتن مطالب غير مرتبط با موضوع مورد بحث مجاز نيست. همچنين هر تاپيک را فقط در يک فروم (مناسب موضوع تاپيک) بنويسيد. كليه امكانات مورد نياز براي فارسي نويسي در بخش فارسي انجمن مهيّا شده و كليه تاپيك هاي غير فارسي در بخش فارسي حذف خواهد شد. لذا از نوشتن مطالب به شکل پينگليش يا فينگليسي خودداري کنيد. از تايپ به صورت Pingilish جدا خودداري کنيد . در صورت مشاهده بدون اطلاع قبلي تاپيک حذف خواهد شد . فينگليش به هر صورت ممنوع!!!! يا رومي روم يا زنگي زنگ. يا فارسي يا هر زبان زنده ديگري که ميشناسيد. (البته اگر بقيه بفهمند. اين ديگر به خودتان مربوط است!!!) اما فينگليش نه!
  دوستاني که keyboard فارسي در اختيار ندارند ميتوانند از لينک زير استفاده کنند :
  http://parseek.com/Keyboard

  6 . بحث در مورد نظام ، سياست، مسائل محرمانه روحانيت، علما و مسايل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) ، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف علمي سايت ننموده و تحت هيچ شرايطي مجاز نيست. هر گونه بحث و گفتگو در مورد مسائل سياسي ممنوع مي‌باشد . در صورتي‌که هر يک از مديران چنين موردي را مشاهده کنند دسترسي کاربر خاطي به انجمن قطع خواهد شد.از انتقال و درج مطالب مربوط به تاريخ كه بحث را به مسائل و اختلافات امنيتي و مذهبي مي كشاند جدا خودداري نماييد . چون طبق قوانين فروم هر گونه صحبت و مناظره در مورد مسائل مذهبي که صبغه امنيتي و سياسي دارند ممنوع است و به بسته يا پاك شدن تاپيك خواهد انجاميد و از سوي ديگر ممكن است براي كاربر خاطي جريمه هايي هم در نظر گرفته شود .از انتقال و ارسال مطالب تاريخي به گونه اي كه بحث منجر به درگيري هاي سياسي شود خودداري كنيد . چون تجربه نشان داده اينگونه درگيري ها منجر به بالا رفتن اطلاعات كاربران نمي شود .

  7 .بحث در مورد راه هاي عبور از ف .ي ل . ت .ر، نرم افزارهاي ف .ي ل .ت ر ش.ک ن ، پ ر و ک س ي و مسايل مرتبط تحت هيچ شرايطي مجاز نيست.

  8 .منازعات و مشکلات شخصي خود را خارج از فروم حل کنيد. مديران سايت به هيچ وجه در مسائل و دعوا هاي کاربران دخالت نخواهند کرد و اختلافات کاربران به خودشان مربوط است و بايد بيرون از محيط انجمن به دعواي خودشان رسيدگي کنند و از آوردن دعوا به تاپيک ها و پست ها به شدت پرهيز کنند در غير اين صورت به آنها اخطار داده خواهد شد و در تکرار اين کار با آنها برخورد خواهد شد. انجمنهاي تخصصي دروس حوزه هاي علميه اجازه مطرح کردن اتهامات صحيح يا اتهامات نادرستي که مستقيما نام افراد يا مؤسسات يا شرکتها را تحت تاثير قرار مي دهد (حتي به جهت روشن کردن اذهان و در هر موضوع که باشد) نمي دهد.

  9 .نوشتن تاپيکهاي تبليغاتي و تجاري فقط در فروم بازارچه مجاز است. هر گونه پست و تاپيك تبليغاتي به‌جز در بخش بازارچه غير مجاز بوده و نويسنده براي هميشه محروم خواهد شد ! از نوشتن نامه هاي تجاري و يا تبليغات تجاري پرهيز كنيد. در صورتي كه ارسال هاي مذكور مربوط به تبليغات تجاري باشند توسط مديران حذف خواهند شد و در صورت تكرار اين عمل توسط كاربر ، آن اكانت براي هميشه بسته خواهد شد.

  10 . مسئوليت تمامي فايلها و يا تصاوير و ... كه از طريق سايت رد و بدل ميشوند بر عهده كاربر فرستنده بوده و انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدي در زمينه سالم بودن و ويروسي نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پيشنهاد ميكنيم حتما پس از دريافت فايلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهايي كه كار ويروس يابي و اسكن فايلها را بر عهده دارند ، چك نماييد.

  11. طبق قوانين مالکيت مادي و معنوي نرم افزارهاي داراي حق کپي رايت، معرفي، نشر و يا ارسال موضوعات مرتبط با Warez بمعناي عام آن (نرم افزارهاي کرک شده) و به هرشکل در انجمنها ممنوع است. لطفا از ليست كردن سايت هاي كرك - سريال - وارز جدا خودداري كرده و مستقيما به آنها لينك فعال ندهيد

  12 . امضاي کاربران و شکل آواتارکاربران بايد مطابق قوانين مطرح شده در مورد امضا و آواتار کاربران باشد. امضاهاي نا مناسب بدون اطلاع قبلي حذف مي شوند. لطفاً قوانين مطرح شده در مورد امضا و آواتار را نيز با دقت مطالعه بفرماييد. طبق همفکري و تصميمي که گرفته شده، اندازه و حجم امضاي کاربران کنترل خواهد شد. به‌علّت اين‌که اگر امضاي بعضي از دوستان با فونتهاي درشت نوشته شود يا از عکسهاي بزرگي استفاده گردد ظاهر و نظم صفحات فروم رو بهم ميريزه.

  در هنگام ساختن امضا در مشخصات شخصي خود ، از تبليغات تجاري (سايت و غير) خودتان و ديگران جدا خودداري نماييد. در صورتي كه سايت شما فعاليت آموزشي و يا فرهنگي يا تجاري دارد با ذكر فعاليت سايت براي شناساندن آن به كاربران ميتوانيد امضا را به سايت خود لينك دهيد البته توجه داشته باشيد كه امضا بايد كوتاه باشد . شما ميتوانيد در انجمن معرفي وبلاگ ها و سايتها ، سايت (غير تجاري) خود را معرفي كنيد . در صورتي که به غير از اين عمل شود حساب آن کاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد.
  حداكثر سايز امضا در صورتي كه عكس باشد 88 در 31 پيكسل و در صورتي كه متن باشد 3 خط ميباشد. ( در ضمن سايز فونت امضا هم 8Pt ميباشد )
  معيار امضاي مناسب به اين صورت است:
  قوانين مرتبط با امضا و آواتار
  قوانين زير شامل آواتار - امضا و عكس پروفايل ميشه .كه چنانچه ديده بشه برخورد خواهد شد .
  1- محتواي اون سياسي و يا مذهبي باشه .
  2- باعث توهين به عقيده ي فرد يا جمعي بشه
  3- توهين به فرد خاصي در فروم بشه
  4- باعث ايجاد تحريك فردي يا افرادي بشه .
  5-سايز عكس داخل امضا از 20 كيلوبايت تجاوز كند
  6- حداكثر سايز عكس: سايز عكسهايي كه در امضا به كار برده ميشه حداكثر ميتونه 468 (عرض) در 60 (طول) باشه.
  (در صورت استفاده از اين سايز عکس، استفاده از متن فقط در حداکثر 2 خط مجاز است)
  7- حداكثر اندازه فونت: اندازه استاندارد نوشته ها، مشابه اندازه فونت معمولي پست‌هاي ارسالي انجمن، که ميتونه حداکثر Bold باشه.
  8- حداکثر تعداد عکس: 1 عدد با رعايت سايز بالا .
  در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوي كاربر مديران ضمن اطلاع به ادمينها ميتونند از اخطار استفاده كنند .
  9- عکس استفاده شده نبايد تبليغ سرويس يا محصول خاصي باشد
  10- ترکيب عکس و متن: حداکثر 1 عکس و 3 خط نوشته.
  11- حداكثر تعداد خطوط: امضاي بيشتر از 5 خط مجاز نيست.
  ادمينها اختيار حذف اواتار و امضا و حذف عكس پروفايل رو در صورت صلاحديد دارند .
  ضمنا براي بار اول اخطار به همراه حذف مورد تخلف براي بار دوم حذف و عدم دسترسي امضا و يا اواتار براي يك هفته و براي بار سوم حذف مورد و عدم دسترسي هميشگي به اواتار و يا امضا خواهد بود .
  کاربراني که امضاشون خيلي از حدود بالا خارج شده باشه، در مرحله اول و با تغيير امضا به لينک اين مطلب، ازشون خواسته ميشه که به اصلاح امضاشون بپردازن. از تاريخ ارسال درخواست اصلاح امضا تا 7 روز کاربران فرصت دارند امضاهاي خودشون رو ويرايش کنند. بعد از اون تاريخ مديران اقدام به اصلاح امضاهاي غير متناسب خواهند نمود.
  از اونجايي كه اين موارد رو براي هرچه مرتب تر شدن صفحات فروم انجام ميديم، از کاربران انتظار کمال همکاري رو داريم و دوست نداريم يه جور محدوديت توي فروم ايجاد کنه.
  زيرا مايل نيستيم تو سطح فروم يه سري از امضاها از پستها بيشتر شود! ما از مديران ميخواهيم امضاي کاربراني که رعايت نميکنند را با ذکر اين لينک اصلاح کنند.
  در هر صورت قبلا از همکاري دوستان ممنونيم.
  ضمنا چنانچه كاربري موارد زير رو در مورد كاربري ديد فقط و فقط با استفاده از ميتونه اونو به اطلاع ادمينها برسونه . در صورت تذكر مستقيم به فردي در فروم با ايشان هم برخورد خواهد شد .

  13 .بخشهاي غير علمي انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم (انجمنهاي عمومي) به منظور افزايش روحيه دوستي و صميميت بين کاربران، همچنين بحث و تبادل نظر پيرامون مباحث غير علمي و عمومي در نظر گرفته شده است. ضمن توجه به بند 6 اين مرامنامه از ارسال تاپيکهاي شخصي، بدون محتوا ، مسائلي که باعث آزار و اذيت ديگران شود جدا خودداري کنيد.

  14 .تخطي از هر يک از موارد فوق براي کاربراني که ثبت نام کرده اند تحت هيچ شرايطي مجاز نيست و دسترسي متخلفان بدون اطلاع قبلي محدود خواهد شد. کاربران در صورت مشاهده نقض هر يک از قوانين فوق، مي توانند از دکمه اي که براي همين منظور زير نوشته هر نفر خواهد آمد (Report Bad Post) استفاده کنند. چنانچه کاربري از هر کدام از قوانين بالا سرپيچي کرد و اين قوانين را زير پا گذاشت هيچ کدام از کاربران ديگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و اشتباه آنها رو به آنها اطلاع دهند و تذکر فقط مخصوص مديران و همکاران سايت است. کاربران ميتوانند توسط پيغام خصوصي اشکالات و ... را با مديريت در ميان بگذارند.
  در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا سريعا به موضوع رسيدگي‌ شود، چنانچه کاربري خود بجاي مدير در زمينه اي تصميم گيري و شخصا با کاربر ديگري برخورد کند سريعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد.

  15 .حق حذف يا انتقال يک نوشته يا تاپيک، بدون دليل و اطلاع قبلي براي ادمين و مديران انجمن‌هاي تخصصي دروس حوزه علميّه قم محفوظ است. که البته در صورت تمايل، مي توانند در آن مورد توضيح يا اخطار دهند.در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز، توهين آميز و يا مسايل و مشکلات شخصي‌ در مورد يک کاربر و يا يک مدير در انجمن ها آن ارسال سريعا حذف و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.

  16 .هر گونه فعاليت (ارسال پست ، ارسال تصاوير و ...) که به قوم يا نژاد خاصي توهين شود ممنوع است و با کاربر خاطي برخورد خواهد شد!هر گونه توهين به قوميت هاي مختلف ايران زمين و همچنين مليت كشورهاي ديگر ممنوع است و تمام مطالب ارائه شده از سوي كاربران بايد حافظ شان تمام قوميت و ملت ها باشد . در اين زمينه با كاربر خاطي به شدت برخورد خواهد شد .از انتقال وفرستادن مسائل حاشيه اي تاريخي مانند اختلاف بين قوميت هاي مختلف جدا خودداري نماييد چون اين انجمن در جهت بالا رفتن اطلاعات تاريخي مراجعه كنندگان انجمن است .

  17 . با ايجاد انجمني تحت عنوان تست فروم ، کليه ي تاپيک هايي که طبق قوانين بايد حذف شوند ، ابتدا به اين انجمن منتقل ميشوند ، دوستاني که تاپيک هاي خودشون رو پيدا نميکنند به اين انجمن سر بزنند ، در ضمن فقط شروع کننده تاپيک قادر به مشاهده ي تاپيک هاي خود است

  18 . در صورتي كه تشخيص داده شود فعاليت هاي يك كاربر بر خلاف قوانين يا مصالح انجمن بوده و هدف هاي تخريبي خاصي را دنبال ميكند ، بدون تعارف دسترسي وي براي هميشه قطع خواهد شد !

  19. از پرداختن به مسايل حاشيه اي فروم و دخالت در نحوه مديريت جدّاً خودداري كنيد ( در موارد خاص ميتوانيد موضوع را بصورت خصوصي با ادمين‌ها مطرح كنيد)

  20 .مديران و همكاران دسترسي هاي لازم براي ويرايش و پاك كردن تاپيك ها و پست ها و محدود كردن كاربران خاطي را دارند و براي فعاليت هاي مديريتي ملزم به جواب پس دادن به كاربران نيستد ! ( در موارد خاص ميتوانيد موضوع را بصورت خصوصي با ادمين‌ها مطرح كنيد )

  21 . تغيير نام كاربري فقط توسط مدير سايت مجاز است . چنانچه تمايل به تغيير نام كاربر خود داريد براي مديران ارشد سايت پيغام خصوصي ارسال نماييد و در آن پيغام نام كاربري قبلي ، نام كاربري جديد و آدرس ايميل خود را قيد نماييد.

  22. لطفاً در هنگام جواب دادن به سؤالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سؤال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين سايت محل عمومي است و کساني هستند که سؤال‌هايشان بسيار ابتدايي مي‌باشد. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سؤال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد.لطفا از پرداختن به هر گونه استهزاء ، درگيري ، بي احترامي و .. خودداري فرماييد

  23 . کاربران مي‌بايست در هنگام ارسال سؤالات و مشکلات و پيغام‌هاي خود از يک عنوان مناسب استفاده نمايند. اين عنوان مي‌بايست در رابطه با سؤال ، مشکل و يا پيغام ايشان باشد. در غير اينصورت در حالتي که کاربر جديد باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار مکرر اين موضوع توسط کاربران چه جديد و چه قديم ، برخورد جدي خواهد شد. از انتخاب عناويني از جمله کمک ، تو رو خدا کمکم کنيد ، خيلي مهم ، هر کي ميتونه جواب بده ، نياز به پاسخ فوري ، يک برنامه ، چطوري ميتونم ، کرک برنامه ،كمك كنيد ، بدبخت شدم ، آي هوار ، يكي به دادم برسه و... و جملاتي شبيه به اين پيغام‌ها جدا خودداري نماييد که طبق قوانين با شما برخورد خواهد شد. راهنمايي در اين زمينه :‌براي انتخاب موضوع ميتوانيد از کلمات کليدي سؤال خود استفاده کنيد.لطفا موضوع تاپيك رو طوري انتخاب كنيد كه گويا باشه . بعنوان مثال مي تونيد داخل پرانتز قصدتون رو از ايجاد تاپيك بنويسيد : معرفي ، راهنما ، درخواست راهنمايي و.... تا سايرين قصد شما رو از ايجاد تاپيك متوجه بشن . تاپيك ممكنه براي اطلاع رساني زده شده باشه يا براي حل مشكل و پرسيدن سوالي زده شده باشه و...
  از نوشتن يك سوال و يا يك نامه در انجمنهاي مختلف خودداري كنيد.

  24 .لطفاً در هنگام مطرح کردن سؤالات و مطالب خود ، انجمن مناسب را انتخاب نماييد و از مطرح کردن سؤالات و مطالب در انجمن‌هاي نامتناسب با موضوع خودداري نماييد. در ضمن قبل از ايجاد موضوع جديد اول در مورد موضوع خود در انجمن ها سرچ کرده و در صورتي که به موضوع شما پرداخته نشده است اقدام به ايجاد موضوع جديد کنيد.قبل از اينكه تاپيكي ايجاد كنيد و سوال خود رو بپرسيد ، با استفاده از موتور جستجوي سايت يكبار در فروم جستجو كنيد . ( اين كار علاوه بر اينكه انرژي دوستان رو براي بحث هاي تكراري هدر نمي ده ، باعث مي شه تا خودتون نيز زودتر به جواب برسيد )لطفا موضوعاتي رو مطرح كنيد كه با اين بخش ارتباط دارند ، و تاپيك هاي خارج از موضوع مثل اين موارد نزنيد : خداحافظ من رفتم ، بايكوت و .... بحث هايي كه مربوط به ساير فرومها است لطفا در همون فروم مطرح كنيد . بعضي دوستان بحث هاي مربوط به ساير بخش ها مثل ادبيات، اصول و... در فروم ديگري مطرح مي كنن ، در اينصورت تاپيك به بخش مربوطه منتقل خواهد شد .پست هايي که ربطي به عنوان تاپيک نداشته باشن پاک ميشن. تأکيد مي‌شود قبل از ارسال در انجمن‌ها به منظور سوال, لطفا به طور دقيق از طريق بخش جستجو سايت سوال مورد نظر خود را جستجو كنيد و در صورت نيافتن پاسخ تاپيكي ( پست) را براي سوال خود در نظر بگيريد.

  25 .لطفاً در هنگام نوشتن تاپيک . موضوعات مختلف تان را به صورت جداگانه مطرح فرماييد. بدين معني که در صورتي که مطالب گوناگوني داريد ، آنها را در چندين تاپيک مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامي آنها در يک تاپيک جدا خودداري فرماييد .اگر تاپيكي هست كه عنوان مورد نظر شما رو شامل مي شه ، لطفا در همون بخش سوال خود را مطرح كنيد . ( اين كار باعث مي شه كه درباره هر موضوعي يك تاپيك مرجع و كامل بوجود بياد )

  26 .لطفاً در صورتي که جواب يک سؤالي را نمي‌دانيد از ارسال مطالبي که باعث شلوغ کردن آن تاپيک ( يا سؤال ) شود خودداري فرماييد. در صورتي که بحث خاصي داريد مي‌توانيد براي خودتان يک تاپيک عمومي باز کنيد.

  27. از نوشتن يک سؤال و يا يک نامه در انجمن‌هاي مختلف خودداري کنيد. طبق قانون ، انجمن مناسب و مرتبط به نامه خود را انتخاب کنيد و فقط در آن انجمن نامه خود را ارسال کنيد.

  28 . شايسته است کاربران عزيز در تلاش براي توليد مطالب تازه با فکر و انديشه خودشان باشند و سعي کنند مطالبي را که با فکر شخصي خودشان به آن رسيده‌اند و بدست آورده‌اند در سايت درج نمايند. يا مطالبي که خودشان شخصاً آنها را ترجمه کرده‌اند و براي اولين بار توسط خود کاربر ترجمه شده باشد. يعني توليد علم بکنند. نه کپي کردن از بقيه سايت‌ها يا وبلاگ‌ها. صرف کپي کردن مطالبي که در سايت‌هاي ديگر درج شده باشند مخصوصاً کپي و رونويسي از مطالب عمومي که معمولاً مشابه آن در سايت‌هاي زيادي موجود است يا بطور عادي در صدا و سيما و کتب و مجلات و روزنامه‌هاي به وفور يافت مي‌شوند و چندان در حيطه مسائل تخصصي نمي‌گنجند بدون ضرورت يا مناسب خاصي لزومي ندارد مگر به‌دليل خاصي واقعاً ضرورتي داشته باشد والّا کپي برداري بي هدف و زياد از مطالب سايت‌هاي ديگر و درج آن در سايت ما ضرورتي ندارد

  29. براي امنيت بيشتر جهت گرفتن پاسخ سؤال از انجمن‌ها استفاده نماييد در صورتي که مستقيما با يک کاربر از طريق ايميل ، چت و يا هر طريقه ديگري ارتباط داشته باشيد سايت هيچ گونه تعهدي در مقابل بوجود آمدن مشکلات احتمالي نخواهد داشت.

  30 . علاوه بر قوانين عمومي فوق ، هر انجمن براي خود قوانين خاص خود را دارد كه كاربران ملزم به رعايت قوانين موجود در هر انجمن ميباشند.

  31 . در صورتي که مايل به ارسال مطلبي از يک سايت ديگر مي‌باشيد ، حتماً منبع آن را ذکر نماييد. اگر مطلب يا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصي بود ، حتماً نام وي را ذکر نماييد.دوستان محبت كنند مطالبي را كه ارايه مي كنند حتما با سند باشد . اين سند مي تواند اشاره مستقيم به كتاب / مقاله معتبر / سايت معتبر باشد .از ارايه مسائل شبه برانگيز كه فاقد هرگونه سندي باشد خودداري نماييد در غير اينصورت مطلب ارايه شده پاك / اديت مي گردد و از سويي ممكن است باعث جريمه براي كاربر شود .


  32 . اگر كسي بدون فاصله زماني و بدون توجه به استقبال شدن يا نشدن از موضوعي‌كه در تالارها ايجاد كرده به ايجاد موضوعات مختلف و پشت سر هم بپردازد مثلا در يك روز سه يا چهار موضوع باز كند و در همه يك مفهوم را برساند و عملا قصدش ايجاد بحثهاي متعدد نباشد مدير تالار ميتواند دسترسي وي را به آن تالار محدود كند و موضوعات ايجاد شده را در صورتيكه استقبال عمومي آن كم باشد حذف يا در هم ادغام كند بدليل مشابه بودن تاپيکها ، احتمال دارد تاپيکي که شما ايجاد مي فرماييد با تاپيکهاي ديگر ادغام شود.


  33. چنانچه تاپيک و يا پيغامي‌ از کاربران توسط مديري در انجمن حذف و يا ويرايش شد در صورت داشتن سوال در اين رابطه و يا خواهان جويا شدن علت موضوع لطفا براي مدير آن انجمن يک پيغام خصوصي‌ ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصي‌ مطرح کنيد تا آن مدير نيز در اينباره شمارا راهنمايي‌ و جواب سوالات شمارا بطور کامل بدهد. در صورت مطرح کردن سوال در اين رابطه و يا جويا شدن علت موضوع در انجمن هاي عمومي‌ آن ارسال و يا تاپيک زائد سريعا حذف خواهد شد و شما نيز جواب سوال خودرا دريافت نخواهيد کرد.تاپيک ارسالي شما در صورت بي محتوا بودن ، حذف خواهد شد تاپيک تکراري حذف ميشه .(حتي اگه تاپيک قبلي خيلي قديمي باشه)
  تمام اخبار اعلام شده بايد کامل و با ذکر منبع باشن, اخبار تکراري حذف ميشن.

  34 . از قرار دادن ايميل و ‌شماره تلفن در انجمنهاي فروم خوداري كنيد . در صورت برخورد با چنين موضوعي با كاربر برخورد خواهد شد و در صورت تكرار اكانت وي حذف خواهد شد .از نوشتن شماره تلفن در متن تاپيکها جدا خودداري کنيد.

  35 . در تالارهاي مذهبي بيان عقايد و افكار بدون استفاده از كلمات زننده و استهزا’ سايرين كاملا آزاد است. هيچكس با هيچ عقيده و ديني حق ندارد به عقايد و اديان ديگر و مقدسات آنها توهين كند.

  36. استفاده از تالار گفتمان براي ايجاد شبهه و سست کردن پايه هاي ايمان و فرهنگ ديني کاربران و ترويج مکاتب الحادي و مادي و حمله به اصولي که در قانون اساسي وجود دارد و ميثاق ملي همه مردم ايران است (مانند زبان فارسي، ولايت مطلقه فقيه، استقلال کشور، مذهب رسمي و ...) به هر نحو که باشد ممنوع است و با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمن‌ها قطع خواهد شد.لطفاْ در زمان مطرح كردن مطلبي در انجمنها ، به مسايل و قوانين جمهوري اسلامي احترام بگذاريد و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جداْ خودداري فرماييد.محتويات تروريستي ممنوع مي‌باشد.

  37 . هرگونه بحثي‌ که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي‌ خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي‌ که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي‌ شما شد ميتوانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود. لذا اگر بحث خاصي داريد يک تاپيک مستقل و جداگانه ايجاد کنيد و در هر تاپيک فقط در مورد موضوع همان تاپيک بحث کنيد.

  38 . اگر موضوعي در تالاري ايجاد كرديد و مشابه آنرا در تالار ديگر باز كرديد مسوول تالار حق دارد موضوع را ترکيب كند لطفاْ از ارسال پست هاي تكراري خودداري فرماييد. پست هاي تكراري توسط مديران به سرعت حذف خواهند شد و در صورتي كه كاربر قصد تبليغ و يا نمايش يك مطلب در تمامي انجمن ها را داشته باشد ، تمامي آن ارسالها حذف خواهند شد. چرا كه اين كار باعث اذيت كاربران ديگر مي شود.

  39. در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به کاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت و يا عقايد هر قشر يا فرد . با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمن‌ها قطع خواهد شد.هرگونه تاپيک و ارسال اعتراض آميز و يا انتقاد آميز در رابطه با يک کاربر و يا مدير بدون اخطار قبلي و سريعا حذف خواهد شد و در صورت تکرار موجب برخورد با آن کاربر خواهد شد.اين شامل مسخره کردن سوالهاي ساده يا افرادي که ممکن است اشتباهات ساده اي کرده باشند و يا سوالهاي (به نظر) پيش پا افتاده پرسيده باشند هم ميشود.

  40 . براي تشکر از جواب به سوال شما يا پاسخ به مشکل و اشکالي که مطرح کرديد لطفاً از فشار دادن دکمه تشکر يا استفاده از دکمه امکان ارزش گذاري پست استفاده نماييد . نيازي به ارسال يک پست مستقل براي نوشتن عبارتي براي تشکر نيست تنها کافي است که دکمه تشکر يا ارزش گذاري پست ارسالي را فشار دهيد .هميشه سعي کنيد به استفاده مداوم از دکمه تشکر يا دکمه مخصوص ارزش گذاشتن و اعتبار دهي به پست ارسالي کاربران عادت کنيد يعني به‌جاي اين‌که براي تشکر کردن از يک کاربر اقدام به ارسال يک پست مستقل کنيد و از وي تشکر کنيد تنها کافي است که دکمه‌اي که کنار پست ارسالي وي ظاهر شده را فشار دهيد.جهت تشكر از مطالب ارائه شده در يك تاپيك و يا تاييد حرفهاي نويسنده آن تاپيك به جاي ارسال يك تاپيك جديد و پاسخ به آن تاپيك (كه فقط هدفتان تشكر و يا تاييد مطالب آن تاپيك است) از كليد تشكر كه در زير هر تاپيك وجود دارد استفاده كنيد.

  41. تالارهاي گفتگوي تخصصي دروس حوزه‌هاي علميّه هيچ گونه تعهد و مسووليتي در قبال کليه فعاليتهاي علمي و حتي غير علمي که از طريق اين سايت انجام مي شود ، ندارد.

  42. تالارهاي گفتگوي تخصصي دروس حوزه‌هاي علميّه به هيچ وجه کيفيت و يا صحت مطالب اين فروم را تاييد نميکند و مسووليت هر تاپيک و نوشته با خود نويسنده آن است.

  43. به سوالات کاربران در مورد مطالب ارسالي خود با احترام و حوصله کامل پاسخ دهيد.

  44. از بحث و جدل در مورد اثبات سخنان و عقايد خود با کاربران انجمن‌هاي گفتگوي تخصصي دروس حوزه‌هاي علميّه خودداري کنيد. (مشک آن است که خود ببويد نه آنکه عطار بگويد)

  45. به عنوان کسي که به معرفي عقيده و نظر شخصي خود مي پردازد يا نياز به اطلاعات خاصي دارد و تاپيک را شروع کرده است، به هدايت بحث در جهت صحيح خود بپردازيد، مديران سايت نيز به شما کمک خواهند کرد.

  46. اگر تازه عضو شده ايد، به کاربران انجمن‌هاي علمي حوزه و مديران فروم ها، احترام بگذاريد.

  47.در کشور ايران قانون کپي رايت وجود ندارد ولي از آنجايي که فعاليت انجمن‌هاي علمي حوزه در اينترنت و بر روي ديتاسنترهاي آمريکايي است، ملزم به رعايت قوانين آنها هستيم. به همين دليل خريد و فروش اجناس و مواردي که نقض قوانين کپي رايت بکنند صحيح نيست و در صورت بروز اشکال از روي فروم بدون اخطار قبلي حذف خواهد شد.

  48. کاربر فعال شدن يا مدير انجمن يا مدير سايت شدن به تعداد پست ربطي نداره و طبق تشخيص مديران سايت هست ,خواهش ميکنم در اين باره پي ام نديد, مرسي.

  49. اگر سوال يا مشکل شما بي جواب مانده ، از پست زدن هاي بيهوده و استفاده از عبارتهاي : "پس چي شده ؟!، کسي نيست کمک کنه ؟، تروخدا يکي کمک کنه ! و ..." پرهيز! کنيد .

  50. اگر به صحت جوابتان اطمينان نداريد ، پاسخ قطعي ندهيد و فقط در حد اطلاعتان پاسخ دهيد.

  51. لطفا از نشانه هاي مربوط يه تاپيک (منظور نشانه هاي زير صفحه پست ،علامت سوال يا صورت خندان يا...) درست استفاده کنيد.

  52. در صورتي که سوال ميپرسيد در مورد آن سوال مسئول هستيد. اگر جواب سوال خود را گرفتيد حتما آن را براي باقي کساني که ممکن است بعدها اين سوال را ببينند بگذاريد. و اگر هم کسي در اينجا جواب شما را داد جوابي که درست است را حتما در يک پست براي بقيه مشخص کنيد.

  53. لطفا بحث هاي PM اي !!! را بگذاريد براي ميسنجر ها. اينجا فروم است. سوالهاي خود را در فروم و بدون ترس بپرسيد. (قانون شماره هشت را ببينيد)

  54. اينجا مکان تبادل نظر است. دليلي ندارد که فقط بپرسيد. ميتوانيد مطالبي که بلديد و ممکن است بدرد بقيه بخورد را هم مطرح کنيد. هر چند ساده باشد.

  55. اين فروم امکان درجه دادن به يک تاپيک را هم در اختيار شما گذاشته است. همچنين استفاده از دکمه‌هاي تشکر و ارزش گذاري مطالب از اين به بعد سعي کنيد از اين ابزارها براي راهنمايي ديگران استفاده کنيد. لطفا با انصاف به مطالب درجه بدهيد (نبينم به مطالب مديران سايت درجه کم بدهيد!!! )

  56. اينجا صرفا بحث‌هاي علمي مطرح كنيد( منظور علوم و معارف قرآن و اهل بيت عليهم السلام است) و در صورتي كه هيچ بخش مربوط تري براي مطالب ارسالي شما در اين فروم نباشد. پست ارسالي خود در نزديک‌ترين و مربوط ترين بخش بفرستيد در صورت وجود و ايجاد بخش مناسب مطمئنا در اولين فزصت به آن بخش منتقا ميشود.

  57. براي قرار دادن عكس در هر صفحه دقت كنيد ابعاد عكس مورد نظر به گونه اي نباشد تا Table انجمن از حالت عادي خارج شود و بر حجم صفحه بيافزايد و موجب ناراحتي كاربران گردد و ...

  58. در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوي كاربران كه از ديد مدير انجمن پوشانده شده لطفا مراتب رو به صورت PM ( پيغام خصوصي ) به مدير بخش اطلاع دهيد تا در اولين فرصت به بحث مورد رسيدگي شود.

  59. قابل توجه همگي: هشدار مي ديم، اينجا به هيچ عنوان جايي براي تست نظريات امنيتي شما نيست. در صورت مشاهده‌ي هرگونه رفتار مشکوک به اين مورد، بدون استثنا و بدون هيچ گونه ملاحظه، کاربر خاطي بن شده و کليه‌ي آثار وجودي ايشان محو خواهد گرديد.

  تبصره :
  - كاربران عزيز لطفا مشكلات سايت را در بخش نظرات و پيشنهادات مطرح كنيد و يا به مديران فني سايت از طريق پيغام خصوصي اطلاع دهيد.

  - هر گونه مشكلي كه مربوطه به انجمنها و يا اكانت كاربري شما ميشود را از طريق پيغام خصوصي به ادمين‌هاي انجمنها اطلاع دهيد و از ارسال پيغام در انجمنها خودداري كنيد.

  - از ارسال سوالات و مشكلات شخصي خود (غير از مواردي كه در بالا ذكر شد) براي مديران و مسئولين انجمنها بصورت پيغام خصوصي خودداري نماييد در غير اين صورت هيچ ترتيب اثري داده نخواهد شد.


  قانون كپي : تمام حقوق محفوظ است، نقل تمام يا بخشي از مطالب حتا با ذکر نام منبع، ممنوع ومحدود است
  استفاده از مطالب اين سايت به هر نحو ، منوط به کسب اجازه کتبي از مديريت ميباشد


  - رعايت قوانين فوق براي کليه کاربراني که ثبت نام مي کنند الزامي است. با خواندن اين قوانين شما مسئوليت رفتار و ارسالهاي خود را در سايت به عهده خواهيد گرفت. در صورتي که به قوانين ذکر شده عمل نکنيد به صلاح ديد مديران انجمن عضويت شما در سايت لغو خواهد شد. اجراي اين قوانين به خواست بسياري از افراد و به خصوص به لحاظ راحتي تمامي کاربران ملزوم مي باشد.

  - در صورت تغيير در اين مرامنامه، از طريق بخش اطلاعيه هاي فروم به اطلاع کاربران محترم خواهد رسيد.

  - اين نكته فراموش نشود كه حذف يك نوشته يا تاپيك بد ترين راه ممكن است و هيچ يك از مديران سايت با نوشتن اين قوانين اين هدف را دنبال نمي كنند.ارسال نوشته توسط هرکس در اين بخش به معناي توافق در قوانين بالا و تعهد در اجراي آنهاست.مديران سايت در صورت تخطي از موارد فوق بدون اطلاع قبلي تاپيک را قفل يا حذف خواهند کرد.اگر كساني يكي از نكات بالا را رعايت نكرد مديران حق پاك كردن تاپيك را خواهند داشت
  رعايت حس همكاري از طرف دوستان و اعضاي محترم سايت را به محلي خوب براي گفتگوهاي دوستانه تبديل ميکند.

  - با اميد به اينکه با به کارگيري قوانين سايت و دستورالعملهايي که در آينده به آنها اضافه خواهد شد بتوانيم رضايت شما کاربر گرامي را جلب کنيم. به اميد ساعات خوش در هنگام مشاهده اين سايت براي شما

  با تشکر از همکاري دوستان و رفقا که با رعايت کامل اين قوانين به رشد و تعالي اين انجمن کمک مي‌کنند .

 2. #2
  تاريخ عضويت
  Feb 2007
  نوشته ها
  421

  پيش فرض

  با توجه به قوانين مربوط به جرايم رايانه اي، هرگونه بحث و مطلبي که مصداقي از موارد مطرح شده در اين قوانين باشد، مجاز نمي باشد.
  مديران فروم نسبت به حذف مطالب و برخورد با کاربران خاطي اقدام خواهند کرد:


  فهرست مصاديق محتواي مجرمانه موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي

  الف ) محتوا عليه عفت و اخلاق عمومي


  1. اشاعه فحشاء و منكرات. ( بند2 ماده6 ق.م )
  2. تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد يا دعوت به فساد و فحشاء و ارتکاب جرايم منافي عفت يا انحرافات جنسي. ( بند ب ماده 15 قانون ج.ر و ماده 639 ق.م.ا )
  3. انتشار ، توزيع و معامله محتواي خلاف عفت عمومي. ( مبتذل و مستهجن ) ( بند 2 ماده 6 ق.م و ماده 14 قانون ج.ر )
  4. تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد يا تطميع افراد به دستيابي به محتويات مستهجن و مبتذل. ( ماده 15 قانون جرايم رايانه اي )
  5. استفاده ابزاري از افراد ( اعم از زن و مرد ) در تصاوير و محتوا ، تحقير و توهين به جنس زن ، تبليغ تشريفات و تجملات نامشروع و غيرقانوني. ( بند 10 ماده6 ق.م )


  ب ) محتوا عليه مقدسات اسلامي

  1. محتواي الحادي و مخالف موازين اسلامي ( بند1ماده6 ق.م )
  2. اهانت به دين مبين اسلام و مقدسات آن ( بند 7 ماده 6 ق.م و ماده 513 ق.م.ا )
  3. اهانت به هر يک از انبياء عظام يا ائمه طاهرين ( ع ) يا حضرت صديقه طاهره ( س ) ( ماده 513 ق.م.ا )
  4. تبليغ به نفع حزب گروه يا فرقه منحرف و مخالف اسلام ( بند 9 ماده 6 ق.م )
  5. نقل مطالب از نشريات و رسانه ها و احزاب و گروه هاي داخلي و خارجي منحرف و مخالف اسلام به نحوي كه تبليغ از آنها باشد. ( بند 9 ماده 6 ق.م )
  6. اهانت به امام خميني ( ره ) و تحريف آثار ايشان ( ماده 514 ق.م.ا )
  7. اهانت به مقام معظم رهبري ( امام خامنه اي ) و ساير مراجع مسلم تقليد ( بند 7 ماده 6 ق.م )


  ج ) محتوا عليه امنيت و آسايش عمومي

  1. تشكيل جمعيت ، دسته ، گروه در فضاي مجازي ( سايبر ) با هدف برهم زدن امنيت كشور. ( ماده 498 ق.م.ا )
  2. هر گونه تهديد به بمب گذاري. ( ماده 511 ق.م.ا )
  3. محتوايي كه به اساس جمهوري اسلامي ايران لطمه وارد كند. ( بند 1 ماده 6 ق.م )
  4. انتشار محتوا عليه اصول قانون اساسي. ( بند 12 ماده 6 ق.م )
  5. تبليغ عليه نظام جمهوري اسلامي ايران. ( ماده 500 ق.م.ا )
  6. اخلال در وحدت ملي و ايجاد اختلاف مابين اقشار جامعه به ويژه از طريق طرح مسائل نژادي و قومي. ( بند 4 ماده 6 ق.م )
  7. تحريك يا اغواي مردم به جنگ و كشتار يكديگر. ( ماده 512 ق.م.ا )
  8. تحريك نيروهاي رزمنده يا اشخاصي كه به نحوي از انحا در خدمت نيروهاي مسلح هستند به عصيان ، فرار، تسلم يا عدم اجراي وظايف نظامي. ( ماده 504 ق.م.ا )
  9. تحريص و تشويق افراد و گروه ها به ارتكاب اعمالي عليه امنيت ، حيثيت و منافع جمهوري اسلامي ايران در داخل يا خارج از كشور. ( بند 5 ماده 6 ق.م )
  10. تبليع به نفع گروه ها و سازمانهاي مخالف نظام جمهوري اسلامي ايران ( ماده 500 ق م.ا )
  11. فاش نمودن و انتشار غيرمجاز اسناد و دستورها و مسايل محرمانه و سري دولتي و عمومي. ( بند 6 ماده 6 ق.م و مواد 2و3 ‌قانون مجازات انتشار و افشاي اسناد محرمانه و سري دولتي و ماده 3 قانون ج.ر )
  12. فاش نمودن و انتشار غيرمجاز اسرار نيروهاي مسلح. ( بند 6 ماده 6 ق.م )
  13. فاش نمودن و انتشار غيرمجاز نقشه و استحكامات نظامي. ( بند 6 ماده 6 ق.م )
  14. انتشار غيرمجاز مذاكرات غيرعلني مجلس شوراي اسلامي. ( بند 6 ماده 6 ق.م )
  15. انتشار بدون مجوز مذاكرات محاكم غيرعلني دادگستري و تحقيقات مراجع قضايي. ( بند 6 ماده 6 ق.م )
  16. انتشار محتواي که از سوي شوراي عالي امنيت ملي منع شده باشد.


  د ) محتوا عليه مقامات و نهادهاي دولتي و عمومي

  1. اهانت و هجو نسبت به مقامات ، نهادها و سازمان هاي حکومتي و عمومي. ( بند 8 ماده 6 ق.م و مواد 609 و 700 ق.م.ا )
  2. افترا به مقامات ، نهادها و سازمان هاي حکومتي و عمومي. ( بند 8 ماده 6 ق.م و 697 ق.م.ا )
  3. نشراكاذيب و تشويش اذهان عمومي عليه مقامات ، نهادها و سازمانهاي حکومتي. ( بند 11 ماده6 ق.م و 698 ق.م.ا )


  ه ) محتواي که براي ارتکاب جرايم رايانه اي به کار مي رود ( محتوا مرتبط با جرايم رايانه اي )

  1. انتشار يا توزيع و در دسترس قرار دادن يا معامله داده ها يا نرم افزارهايي كه صرفاً براي ارتكاب جرايم رايانه اي به كار مي رود. ( ماده 25 قانون ج.ر )
  2. فروش انتشار يا در دسترس قرار دادن غيرمجاز گذرواژه ها و داده هايي كه امكان دسترسي غيرمجاز به داده ها يا سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي دولتي يا عمومي را فراهم مي كند. ( ماده 25 قانون ج.ر )
  3. انتشار يا در دسترس قرار دادن محتويات آموزش دسترسي غيرمجاز ، شنود غيرمجاز ، جاسوسي رايانه اي ، تحريف و اخلال در داده ها يا سيستم هاي رايانه اي و مخابراتي. ( ماده 25 قانون ج.ر )
  4. آموزش و تسهيل ساير جرايم رايانه اي. ( ماده 21 قانون ج.ر )
  5. انتشار فيلترشكن ها و آموزش روشهاي عبور از سامانه هاي فيلترينگ. ( بند ج ماده 25 قانون ج.ر )
  6. انجام هرگونه فعاليت تجاري و اقتصادي رايانه اي مجرمانه مانند شركت هاي هرمي. ( قانون اخلال در نظام اقتصادي کشور و ساير قوانين )


  و ) محتواي که تحريک ، ترغيب ، يا دعوت به ارتکاب جرم مي کند ( محتواي مرتبط با ساير جرايم )

  1. انتشار محتواي حاوي تحريک ، ترغيب ، يا دعوت به اعمال خشونت آميز و خودکشي. ( ماده 15 قانون ج.ر )
  2. تبليغ و ترويج مصرف مواد مخدر ، مواد روان گردان و سيگار. ( ماده 3 قانون جامع كنترل و مبارزه ملي با دخانيات 1385 )
  3. باز انتشار و ارتباط ( لينک ) به محتواي مجرمانه تارنماها و نشاني هاي اينترنتي مسدود شده ، نشريات توقيف شده و رسانه هاي وابسته به گروه ها و جريانات منحرف و غير قانوني.
  4. تشويق تحريک و تسهيل ارتكاب جرائمي كه داراي جنبه عمومي هستند از قبيل اخلال در نظم ،‌ تخريب اموال عمومي ، ارتشاء ، اختلاس ،كلاهبرداري ، قاچاق مواد مخدر، قاچاق مشروبات الكلي و غيره. ( ماده 43 ق.م.ا )
  5. تبليغ و ترويج اسراف و تبذير. ( بند 3 ماده 6 ق.م )  ز ) محتوا مجرمانه مربوط به امور سمعي و بصري و مالکيت معنوي

  1. انتشار و سرويس دهي بازي هاي رايانه اي داراي محتواي مجرمانه. ( مواد مختلف ق.م.ا و قانون ج.ر )
  2. معرفي آثار سمعي و بصري غيرمجاز به جاي آثار مجاز. ( ماده 1 قانون نحوه مجازات اشخاصي که در امور سمعي و بصري فعاليت غيرمجاز دارند )
  3. عرضه تجاري آثار سمعي و بصري بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ( ماده 2 قانون نحوه مجازات اشخاصي که در امور سمعي و بصري فعاليت غير مجاز دارند )
  4. تشويق و ترغيب به نقض حقوق مالکيت معنوي ( ماده 1 قانون حمايت از حقوق پديد آورندگان نرم افزار هاي رايانه اي و ماده 74 قانون تجارت الکترونيکي )  ح) محتواي مجرمانه مرتبط با انتخابات مجلس شوراي اسلامي

  1. انتشار هرگونه محتوا با هدف ترغيب و تشويق مردم به تحريم و يا کاهش مشارکت در انتخابات (بند 3 و 8 ماده 66 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ماده 46 آيين نامه اجرايي آن)
  2. انتشار هرگونه ادعاي غيرواقع مبني بر توقف انتخابات و يا دعوت به تجمع اعتراض‌آميز‌، اعتصاب‌، تحصن و هر اقدامي که به نحوي موجب اخلال در امر انتخابات گردد (بند 8 ماده 66 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي)
  3. انتشار و تبليغ علائم تحريم انتخابات گروه‌هاي ضد‌انقلاب و معاند (ماده 500 قانون مجازات اسلامي)
  4. انتشار هجو يا هجويه و يا هرگونه محتواي توهين‌آميز در فضاي مجازي عليه انتخابات (ماده 700 قانون مجازات اسلامي و بند 8 ماده 66 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي)
  5. انتشار هرگونه مطلب خلاف واقع مبني بر انصراف گروه‌هاي قانوني از انتخابات (ماده 64 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي)
  6. استفاده از سايت‌ها و وبلاگ‌هاي رسمي نهادها و دستگاه‌هاي دولتي جهت بهره‌برداري در تبليغات نامزدهاي انتخاباتي.
  شايان ذکر است تمامي شرکت‌ها‌، موسسات‌، شهرداري‌ها‌، سازمان‌ها و نهادهايي که قسمتي از دارايي آنها جزء بودجه و اموال عمومي است مشمول اين ماده مي‌شوند. (ماده 59 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي)
  7. درج محتواي تبليغاتي نامزدهاي انتخاباتي خارج از مدت زمان مقرر شده براي فعاليت انتخاباتي. (ماده 56 قانون قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ماده 45 آيين‌نامه اجرايي آن)
  8. انتشار هرگونه محتوا در جهت تحريک‌، ترغيب‌، تطميع و يا تهديد افراد به خريد و فروش آراء‌، راي دادن با شناسنامه جعلي و شناسنامه ديگري‌، جعل اوراق تعرفه‌، راي دادن بيش از يک‌بار و ساير روش‌هاي تقلب در راي‌گيري و شمارش آراء. (ماده 66 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ماده 43 قانون مجازات اسلامي)
  9. انتشار هرگونه محتوا جهت ايجاد رعب و وحشت براي راي‌دهندگان يا اعضاء شعب. (بند 16 ماده 66 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي)
  10. استفاده ابزاري از تصاوير زنان براي تبليغات انتخاباتي و يا عدم رعايت شئونات اسلامي در انتشار تصاوير مربوط به زناني که نامزد انتخاباتي مي‌باشند. (بند 10 ماده 6 قانون مطبوعات)
  11. انتشار هرگونه محتوا در جهت توهين‌، افترا و نشر اکاذيب با هدف تخريب نظام‌، قواي سه‌گانه‌، سازمان‌هاي حکومتي و نهادهاي اجرايي و نظارتي انتخابات به منظور بهره‌برداري انتخاباتي. (مواد 500 ، 698 ، 609 قانون مجازات اسلامي و بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات و ماده 18 قانون جرايم رايانه‌اي)
  12. انتشار هرگونه محتوا و مکاتبات داراي طبقه‌بندي (محرمانه و سري) مرتبط با انتخابات‌.(ماده 3 قانون مجازات انتشار و افشاي اسناد محرمانه و سري دولتي و ماده 3 قانون جرايم رايانه‌اي و بند 6 ماده 6 قانون مطبوعات)
  13. انتشار اخبار کذب از نتايج بررسي صلاحيت‌ها‌، شمارش آراء‌، ادعاهاي بي‌اساس پيرامون تقلب در انتخابات يا مخدوش بودن انتخابات بدون دليل و مدرک. (مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامي و بند 8 ماده 66 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي)

 3. #3
  تاريخ عضويت
  Feb 2007
  نوشته ها
  421

  پيش فرض قوانين فعاليت در انجمنهاي تخصصي فقه اهل بيت(صلوات الله عليهم)

  1- تذکر مهم به خواهران:
  عضويت کليه بانوان طلبه در هر سطح و موقعيت علمي (استاد دانشگاه، طلبه، استاد حوزه ... ) در اين سايت بطور کلي ممنوع است و در هر زماني که مؤنث بودن يک کاربر معلوم گردد، بلافاصله از سايت اخراج خواهد گرديد.
  طلاب زن مي توانند بدون عضويت در سايت از کليه فايل ها و مطالب سايت استفاده نمايند و نيازي به عضويت ندارند

  2- توجه: مطابق با دستور کميته فيلترينگ، هر گونه بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات مرتبط با انتخابات (موافق يا مخالف) مجاز نيست و دسترسي کاربران خاطي مسدود مي شود. هر گونه ارسال مطلب ، اظهارنظر و يا پاسخ گويي به پست ديگران در مورد بحث هاي سياسي يا مذهبي در هر نوع و روش آن (موافق يا مخالف) مجاز نيست و دسترسي کاربران خاطي مسدود مي شود.
  3-با تقسيم بندي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) به بخشهاي مختلف (موضوعي) ، کاربران موظف هستند که موضوعات جديد خود را در بخش مناسب آغاز کنند.
  4-انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) تابع قوانين جمهوري اسلامي ايران است و کاربران موظف به پرهيز از هر گونه بحث و تبادل نظر در موضوعات مطرح شده در " فهرست مصاديق محتواي مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي) " هستند. مديران فروم بدون اطلاع قبلي نوشته ها و موضوعاتي که مصداقي از اين قوانين باشند را حذف و دسترسي کاربران خاطي را محدود خواهند کرد. همچنين کاربران بخش فقه ملزم به رعايت تمام قوانين مرامنامه سايت را نيز هستند.
  5-انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) هيچ گونه تعهد و مسووليتي در قبال کليه فعاليتهاي علمي و غيرعلمي که از طريق اين بخش از سايت انجام مي شود ، ندارد.
  6-کاربران با مسووليت خود در اين بخش فعاليت مي کند و هيچ گونه تعهدي در خصوص صحت و سقم مطالب و دلايل فقهي يا نسبت ها و انتسابات نادرست فقهي متوجه انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) نيست. از طرفي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) کيفيت و کميت هيچ يک از محتويات نوشته هاي کاربران را تاييد نمي کند.
  7-مطالب و نظرات خود را به صورت صحيح، با شرايط کامل و عنواني مناسب معرفي کنيد
  8-به سوالات کاربران در مورد نظرات و مطالب خود با احترام و حوصله کامل پاسخ دهيد.
  9-از بحث و جدل در مورد اثبات مطلب يا درستي عقيده خود با کاربران خودداري کنيد.
  10-تاپيک خود را در جهت صحيح هدايت کنيد و نوشته هاي نامربوط را گزارش کنيد.
  11-اگر تازه عضو شده ايد، به کاربران انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) و مديران، احترام بگذاريد.
  12-قبل از مباحثه ، حتما سابقه فعاليت طرف مقابل خود رو با مراجعه به پروفايل کاربر و چک کردن پست ها و تاپيک هاي قبلي، بررسي کنيد.
  13-هنگام مباحثه با کاربراني که عضو جديد فروم هستند و سابقه اي ندارند، بيشتر دقت کنيد.
  نظرات و عقايد فقهي که انتشار آنها در اين انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) مجاز نيست:
  فعاليت ، ارسال نظر و پست زدن از هر نوع آن، در زمينه هاي زير مجاز نيست و مديران بدون اطلاع قبلي اقدام به حذف نوشته ها و محدود کردن دسترسي کاربران مي کنند. ملاک تشخيص، مديران و همکاران انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) هستند.
  الف-استدلال، تمسک و دليل و شاهد آوردن با توسل به ارسال فيلم، صوت و ويدئو و سريالهاي تلويزيوني (از هر نوع، به هر ميزان و به هر شيوه)
  ب-تمسک و دليل و استدلال آوردن با آدرس دهي و استناد به سرويسهاي ماهواره اي و سايت هايي که در کشور ايران مسدود گرديده اند و بحثهاي مرتبط با مطالب مطروحه در سرويسهاي ماهواره اي يا سايت هاي مسدود شده.
  ج-تهديد کردن کاربران ديگر به جلوگيري اظهار نظر و ابراز عقيده شان به هر شکل و نوع
  ت-تبليغ و معرفي انواع خدمات سايتهاي فروم و انجمن هاي گفتگوي ديگر و موارد مشابه
  د-انتشار کلام و سخنان اشخاص، موسسات و شرکتهاي ديگر در صورت اعتراض آنها
  و-ابراز نظر و عقيده اي که مصداقي از ماده 21 قانون جرايم رايانه اي باشند
  ه-انتشار سخنان و مطالبي که با امنيت افراد رابطه مستقيم داشته باشند( انتشار سخنان افراد ديگرکه منجر به ناراحتي يا بدنامي آنان گردد ، انتشار مطالب خصوصي افراد ديگر که علم به رضايت آنها نداريد ، انتشار سخنان افراد ديگر که از آنان کسب رضايت قطعي نشده است و براي آنان در کشورهاي سلفي و سنّي مذهب ايجاد مشکل خواهد کرد ، توصيه هاي بهداشتي و پزشکي (اگر خودتان پزشک متخصص نيستيد) و ...).
  ي-برنامه ريزي و نقشه قبلي براي هجمه هماهنگ شده به افکار و عقايد کاربران ديگر.
  ارسال نوشته در انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) به معناي توافق در قوانين بالا و تعهد در اجراي آنهاست. تخطي از قوانين فوق، منجر به حذف نوشته ها و محدود شدن دسترسي هاي کاربران بدون اطلاع قبلي خواهد بود.
  14-مطالب منتشر شده در اين سايت حاصل تلاش کاربران آن است و مدير يک سايت هيچ علاقه اي نسبت به حذف مطالب سايت خود ندارد اما با توجه به فعاليت اين فروم تحت قوانين جمهوري اسلامي ايران، لازم است که نسبت به توجه به محدوديتهاي تعريف شده، دقت بيشتري به عمل آيد.
  پيرو تذکرهاي دبيرخانه کميته مبارزه با جرايم رايانه اى و اينترنتى (فيلترينگ) ، لازم است که در بخش فقه و زيربخشهاي آن نسبت به رعايت موارد زير دقت کامل صورت گرفته و مديران و همکاران فروم نسبت به کنترل اجراي آنها توجه کامل داشته باشند.
  موارد ذيل جزو مصاديق جرايم رايانه اي تلقي شده و انتشار آنها در اين بخش و زيربخشها مجاز نيست.
  الف-معرفي آثار و کتب و مقالات غير مجاز به جاي آثار مجاز.
  ب-عرضه تجاري آثار و کتب، بدون مجوز وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي
  ج-تشويق وترغيب به نقض حقوق مالکيت معنوي
  15-با توجه به ممنوع بودن بحث هاي سياسي يا مذهبي در هر نوع و روش آن (موافق يا مخالف) در انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم)، زدن تاپيک هاي تبريک و تسليت براي مناسبت هاي اينچنين ممنوع است.(موضوع انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) دروس حوزه و استدلال فقهي است نه چيز ديگر).
  16-هر پستي با مضمون مذهبي يا سياسي در هر نوع و روش آن ( موافق يا مخالف) ، باعث محدود شدن دسترسي شخص از 1 روز تا 1317 روز خواهد شد!!
  اين قانون شامل همه کساني ميشه که پست سياسي ميزنن، چه کسايي که بحث رو شروع ميکنن و چه کسايي که جواب ميدن و چه کسايي که اطلاع رساني ميکنن!!
  براي چندمين بار تأکيد مي شود که اين فروم، مکاني براي صحبتهاي سياسي نيست!!
  در گوگل سرچ کنين «فروم سياسي» و هر چقدر که خواستين اونجا بحث کنين!!
  همچنين دسترسي يوزرهاي تازه عضو شده که با فيلت ر ش ک ن اقدام به ارسال پست ميکنن..بعد از يک تذکر(گاهي اوقات بدون تذکر) محدود خواهد شد!!
  تاپيکهايي که به بخش گعده تخصصي فقهي يا فقه ربط ندارن بدون هيچ توضيحي و با جديت هرچه بيشتر حذف خواهند شد!
  دوستاني هم که اصرار به ايجاد تاپيک بي محتوا داشته باشن، دسترسيشون محدود خواهد شد!
  مجبوريم که دوباره اين مطلب را با قاطعيت دوباره تکرار و تأکيد کنيم و بگيم که، با شدت برخورد ميشه با پستهاي با محوريت سياسي!
  17-از دوستان عزيز خواهش ميکنم که به پستهاي کساني به قصد تحريک کردن اعضا عضو ميشن، کوچکترين عکس العملي نشون ندين!
  هر کسي آزاده که نظر خودش رو بده، اگه شما مخالف هستين، فقط و فقط، بدون هيچ عکس العملي از کنار پست رد بشين!
  18- بحث در مورد مسائل سياسي و مذهبي در هر نوع و روش آن (موافق يا مخالف) به هيچ وجه ارتباطي به بخش فقه سياسي ندارد، پس از اين گونه بحث ها پرهيز کنيد.
  19-تاپيک هاي بي محتوا يا تاپيک هايي که باعث اسپم و بوجود اومدن بحث هاي سياسي شوند. تنها نتيجه اي که خواهند داشت ، حذف بخش فقه سياسي خواهد بود چنانچه گفته شد ، حفظ بخش فقه سياسي نيازمند رعايت کاربران سايت مي باشد. بنابراين رعايت کنيد لطفاً.
  در صورت استارت تاپيک هاي سياسي يا مذهبي در هر نوع و روش آن (موافق يا مخالف) علاوه بر پاک شدن اخطار هم داده خواهد شد !
  همينطور تاپيک هايي که بار فقهي ندارند بدليل بي محتوا بودن پاک خواهند شد. دوستان لطفا اگر تاپيکي استارت ميکنيد به اين فکر کنيد که اين تاپيک مثلا قرار بعدش چه پستي بخوره ! بنابراين از ايجاد چنين تاپيک هايي با نوشته هاي بي محتوا و بي ارزش لطفا خودداري کنيد ! پيشاپيش عذرخواهي ميکنم، ولي خب خطرات زيادي براي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) با تأسيس فقه سياسي خريده شده، از ناحيه ادامه کار بخش فقه سياسي، اين انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) به شدت در معرض تهديد فيلترينگ مي باشد، پس لطفاً خرابش نکنيد.
  20- براي هر موضوع يک تاپيک زده بشه. از ايجاد کردن تاپيک هاي تکراري خودداري کنين.
  21-براي ارائه پيشنهادات و نظرات ، از تاپيک " پيشنهاد ها و راهکار ها " استفاده کنين.
  22-اگه در مواردي لازم باشه از کاربر ها نظر سنجي بشه، خود مدير ها و همکار هاي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) تاپيکش رو ميزنن.
  23-ارسال کننده مطلب موظف است تمام اطلاعات کليدي نظريه خود را به همراه تمامي جنبه هاي فقهي آن با ذکر کامل مستندات و آدرس دهي دقيق به منابع دست اول ارائه دهد.
  24-ارسال کننده يک مطلب مي بايست به تمامي سوالات و نقدهاي کاربران در مورد آن مطلب پاسخ دهد .
  25-هر گونه بي احترامي و حتي ادبيات زننده از سوي ارسال کننده يک مطلب , منجر به حذف تاپيک وي خواهد شد .
  26-تمامي مراحل مباحثه و گفتگوي علمي کاملا در تاپيک انجام مي شود و ارسال مستندات مطلب و منابع مطلب در پي ام (پيغام خصوصي)ممنوع است .
  27-ارسال کننده يک مطلب در صورتي که از عهده پاسخ گويي به نقد و استدلال يک کاربر ديگر بر نيايد يا اينکه دلايل آن کاربر را بپذيرد بايد اين مطلب و نام آن کاربر ناقد را اعلام کند
  28- زدن هر گونه تاپيک مربوط به سؤالات و جزوات امتحاني يا متن دروس حوزه در بخش فقه ( بخش تخصصي فقه ) خلاف قوانين است و مي بايست از بخش هاي تخصصي مربوط به نمونه سؤالات امتحاني و جزوات و ... استفاده شود .
  29- تاپيک‎هايي که به مدت دو هفته يا بيشتر غير فعال باشند و ارسال کننده مطلب پاسخ گوي نقدها و اشکالات آن مطلب نباشد ، بسته خواهند شد.
  30- بعد از اتمام گفتگوها و نقد و نظر کاربران به جهت باقي ماندن سابقه علمي فرستنده مطلب , ارسال کننده مطالب حق اديت پست هاي خود را به هيچ وجه ندارد و همچنين تاپيک ها باقي خواهند ماند .
  31-از دوستاني که قصد فعاليت در اين بخش رو دارن درخواست دارم يک بار ديگه قوانين کلي رو مطالعه کنن و به خاطر داشته باشن همه‎ي اين موارد با جديت کامل اعمال خواهند شد. بخصوص در مورد پست‎هايي که از دايره‎ي ادب خارج بشه، با کاربران خاطي برخورد قاطع و شديدي خواهد شد.
  32-کاربري که به قصد مباحثه علمي تاپيک‎ي رو ايجاد ميکنه 6 ساعت فرصت داره که آدرس دقيق منابع دست اول آن مطلب و مستندات نظريه مورد نظر رو به پست اول تاپيک ضميمه کنه. در غير اين صورت و پس از اين 6 ساعت تاپيکش حذف/ بسته خواهد شد.
  اين قانون شامل تمام تاپيک‎ها ميشه و تمامي تاپيک‎هاي که فاقد منابع معتبر دست اول و ذکر آدرس دقيق مستندات مطلب باشند و در صورت اضافه نشدن آدرس دقيق مستندات و منابع دست اول مسدود/حذف خواهند شد.
  33-هرگونه پست يا ايجاد تاپيک در موارد مرتبط با سؤالات و جزوات امتحاني و پاسخ آنها و موارد مرتبط با دروس کلاسيک حوزه ، که خارج از چارچوب انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) باشد (يعني مباحثه و نقد فقهي) ممنوع است اين موارد منحصرا بايد در بخش مربوط به نمونه سؤالات و دروس کلاسيک حوزه که به همين منظور ايجاد شده پيگيري شود
  34-ارسال مطلب به طور موازي در سايتها و انجمن هاي ديگر و همزمان دادن لينک مطلب و نظريه ارسال شده در انجمن ها يا سايت هاي ديگر ممنوع است
  35-ارسال کننده مطلب بايد آدرس دقيق مستندات و منابع دست اول مطلب خود را به روش هاي زير مشخص کند
  الف-نوشتن نام و آدرس دقيق منابع دست اول و مستندات مطلب فقهي خود
  ب-قرار دادن مطلب موجود در آن منبع دست اول به صورت عکس، در استفاده از اين روش حتما بايد لينک عکس هم در کنار عکس قرار گيرد
  ج-در خواست از کاربران براي گرفتن آدرس دقيق مطلب در منابع دست اول به صورت پيغام خصوصي و گفتن اينکه براي دريافت منابع و مستندات اين مطلب در منابع دست اول فقهي پيغام خصوصي ارسال کنيد مجاز نيست.
  36-استارتر تاپيک اگر با استدلالات ارائه شده ناقد يا ناقدان هماهنگ باشد پس از پايان نقد و بررسي نظريه اش نميتواند از پذيرش استدلال ناقد سر باز زند.
  37-انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) هيچ گونه مسئوليتي پيرامون کميت و کيفيت مباحثات و نقدهاي فقهي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) و افراد ندارد و مواردي اينچنيني از طريق تاپيک روابط عمومي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) جهت اطلاع رساني و برخورد با نام کاربري قابل پيگيري است.
  38- هدف موضوعات مطرح شده در بخش فقه مرور مطالب عمومي فقهي خواهد بود نه مطالب انفرادي و شخصي! بدين معني که ايجاد تاپيک هاي بي ارتباط با موضوع فقه و يا داشتن موضوعي غير عمومي و صرفا خاطره انگيز براي خود استارتر، ممنوع خواهد بود.
  39-از آنجايي که پست هاي شما تا سالها در اين انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) مورد استفاده اعضا قرار خواهد گرفت، فايل هاي خود را در خود انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) پيوست کنيد که بعدها با مشکلاتي نظير مسدود شدن سايت آپلودسنتر يا حذف فايل رو به رو نشيم.
  40-انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) يك فروم تخصصي براي بحث و تبادل نظر پيرامون مباحث فقه به زبان فارسي – عربي – انگليسي ، نوآوري در فقه و رفع اشكالهاي فقهي در راستاي توسعه محتواي فقه فارسي – عربي - انگليسي بر روي وب مي باشد.
  قسمتهاي تخصصي فقه سايت هر كدام مسير خود را در جهت رسيدن به هدف خود طي مي كنند. بخشي هم تحت عنوان (گعده تخصصي فقهي) به منظور بحثهاي عمومي - تخصصي فقهي و ايجاد روحيه دوستي و صميميت بين كاربران محترم سايت در نظر گرفته شده است. که إن شاء الله تعالي اين قسمت به يكي از فعال ترين قسمتهاي اين فروم تبديل خواهد شد و هميشه حاوي مطالب جالب ، خواندني و بحثهاي شيريني خواهد بود.
  لذا از اعضاي محترم خواهشمند است در انتخاب موضوعات بحثهاي خود دقت كافي به عمل آورند. تلاش بر اين است كه از تاپيكهايي كه حاوي مطالب توهين آميز باشند ، جلوگيري شود. بحث در مورد دين ، سياست ، مذهب و مقدسات در هر نوع و روش آن (چه موافق يا مخالف)، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف کاملاً تخصصي فقهي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) نمي كند. لذا افراد علاقه مند، از سايتهاي ديگري كه به همين منظور ايجاد شده است استفاده كنند.
  اين نكته فراموش نشود كه حذف يك نوشته يا تاپيك بد ترين راه ممكن است و هيچ يك از مديران سايت با نوشتن اين قوانين اين هدف را دنبال نمي كنند.
  رعايت حس همكاري از طرف دوستان و اعضاي محترم، بخش گعده تخصصي فقهي را به محلي خوب براي گفتگوهاي دوستانه فقهي تبديل ميکند.
  41-انحراف بحث ها با پست هاي نامربوط خلاف مقررات است و با کاربر خاطي برخورد خواهد شد.
  42-استفاده از کلمات يا اسمايلي هايي که به هر نحوي ( مستقيم يا غير مستقيم ) داراي معني نامناسب باشند، مجاز نيست و به شدت برخورد خواهد شد. درصورت مشاهده چنين مواردي کاربر مربوطه اخطار گرفته يا دسترسي اش محدود خواهد شد.
  43-تاپيکهايي که براي آنها بخش تخصصي وجود داشته باشد ولي به هر دليلي در گعده تخصصي فقهي زده شوند حذف خواهندشد.
  44-دسترسي آي ديهايي که ثبت نامشان توسط سرويس دهنده هاي موقت ايميل (ايميل هايي با اعتبار حداکثر 15دقيقه) انجام شده باشه، بدون تذکر محدود خواهد شد.
  45-هرگونه صحبت در مورد انتخابات و مسايل سياسي چه به صورت نظرسنجي، چه اطلاع رساني، چه مباحثه و چه هر مدل ديگه!! در اين فروم ممنوع ميباشد و به دليل حساسيت موضوع تاپيکها و پستهاي با اين مضمون پاک خواهند شد، ضمنا خدمت دوستاني که تو امضاهاشون به اين موضوع بپردازند عرض کنم که با عرض شرمندگي، بدون اطلاع قبلي مجبور به حذف امضا خواهيم بود ، و همچنين آواتارهايي مربوط به انتخابات و مسايل سياسي(البته به جز آواتارهايي با چهره کانديداها به نشانه حمايت از يه فرد خاص)
  46-اخبار فقهي رو فقط تو تاپيک خبرگزاري انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) مطرح کنيد و از باز کردن تاپيک جديد خودداري کنيد.
  47-در ضمن اسپويلر ها هم از قوانين اين انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) پيروي ميکنن. پس اينجوري تصور نشه که با مطالب و عکس هاي خلاف قوانيني که تو اسپويلر ها قرار ميگيره، برخورد نميشه.
  48- از مطرح کردن بحث هاي مربوط به خريد و فروش، تبليغ و يا... در بخش هاي تخصصي فقه خودداري کنيد.
  49-در صورتي که مطلبي رو از سايت ديگه اي نقل قول مي کنيد حتما منبع رو ذکر کنيد.
  50- لطفا پيش از شروع فعاليت، مرامنامه انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) و همينطور ماده 21 قانون جرايم رايانه اي رو حتما مطالعه کنيد.
  51-قبل از ايجاد تاپيك جديد با استفاده از بخش جستجوي سايت و همچنين با مرور تاپيک هاي از قبل ارسال شده مطمئن شويد كه همين موضوع يا سوال قبلا توسط شخص ديگري ايجاد نشده باشد .
  52-به نظريات و عقايد يک فرد و گروه خاصي تعصب نداشته باشيد و از تبليغ بي مورد يک فرد خاص پرهيز کنيد .
  53-از زدن چند تاپيک با يک اسم و موضوع براي جلب توجه جداً خود داري کنيد چون با شما برخورد جدي خواهد شد. با يک تاپيک هم در صورت وجود جواب، به شما جواب داده خواهد شد.
  54-قبل از ايجاد تاپيک در هر بخش ، از جديد و مرتبط بودن محتواي مطلب به آن بخش فقه اطمينان حاصل فرماييد. در صورت تکراري بودن موضوع ، تاپيک ايجاد شده حذف و يا با ساير تاپيک هاي مرتبط مرج (ادغام) خواهد شد.
  55- از گذاشتن لينک به جاي عکس يا موضوع مورد نظرتان جدا خودداري فرماييد.
  56-از گذاشتن تصاوير ناخوشايند و دلخراش در اين بخش خودداري کنيد.
  57- هر گونه توهين به قوميت هاي مختلف مسلمان و همچنين مليت و مذهب كشورهاي ديگر ممنوع است و تمام مطالب ارائه شده از سوي كاربران بايد حافظ شان تمام قوميت و ملت ها و در راستاي تقريب مذاهب اسلامي باشد. در اين زمينه با كاربر خاطي به شدت برخورد خواهد شد.
  58-از ارسال مطالبي كه بحث را به مسائل مذهبي يا سياسي مي كشاند جدا خودداري نماييد . چون طبق قوانين فروم هر گونه صحبت و مناظره در مورد مسائل مذهبي در هر نوع و روش آن (موافق يا مخالف) ممنوع است و به بسته يا پاك شدن تاپيك خواهد انجاميد و از سوي ديگر ممكن است براي كاربر خاطي جريمه هايي هم در نظر گرفته شود .
  59-سعي کنيد تمام مطالبي را كه ارايه مي كنيد حتما با سند باشد . اين سند مي تواند اشاره مستقيم به كتاب / مقاله معتبر / سايت معتبر باشد.
  60-از ارايه مسائل شبه برانگيز كه فاقد هرگونه سندي باشد خودداري نماييد در غير اينصورت مطلب ارايه شده پاك / اديت مي گردد و از سويي ممكن است باعث جريمه براي كاربر شود .

  61- از درگيري با ديگر کاربر ها بپرهيزيد. به هيچ وجه شخصا با کاربراني که از قوانين تعدي مي کنند برخورد نکنيد و فقط پست را گزارش نماييد يا به راحتي اين گونه کاربران را ناديده بگيريد. در صورت وجود مشکل حتما برخورد مناسب صورت خواهد گرفت. در غير اين صورت با کاربري که با دخالت، به بحث دامن بزند هم برخورد خواهد شد.
  62-لينک هاي غير مستقيم که نياز به ثبت نام در سايت/فروم ديگري داشته باشند بدون اخطار قبلي حذف ميشوند و در صورت پافشاري کاربر دسترسي وي محدود مي شود
  63-اگر دو يا چند نظريه را مقايسه ميکنيد سعي کنيد براي آن نظريات از منابع دست اول استفاده کرده و مرجع اطلاعات را مشخص کنيد.
  64-سوال خود را تحت يک موضوع و فقط يکبار مطرح کنيد و از تکرار سوال در Topic هاي ديگر خودداري کنيد.
  65-اگر سوال يا مشکل شما بي جواب مانده ، از پست زدن هاي بيهوده و استفاده از عبارتهاي : «پس چي شده ؟!، کسي نيست جواب بده ؟، تروخدا يکي جواب بده ! ،کسي نيست کمک کنه ؟، چه طلبه هايي! ، كسي بلد نيست و ...» پرهيز! کنيد .
  66-انجام هرگونه فعاليت در زمينه تشويق به تجمعات سياسي ، هماهنگي براي تشکيل جلسه هاي خلاف عرف حوزه و ... ممنوع است. لطفاً از قرار دادن لينکها و محتواهاي اينچنين خودداري فرماييد
  67- براي ارسالهاي خود از عنوان هاي مناسب استفاده نماييد و حتما توجه داشته باشيد که تيتر مطلب، با موضوع مرتبط باشد از كلماتي همانند ( كمكم كنيد , خيلي فوري , مشکل بزرگ، آي هوار و كمك كنيد ، بدبخت شدم ، يكي به دادم برسه ، چند سئوال سخت ، يك سئوال گمراه كننده کمک ! ، يکي جواب بده !، کدوم بهتره ، کدام نظر را قبول کنم ... ) و از اين قبيل موارد جداً خودداري كنيد .
  من خودم تاپيک هاي که عنوانش : فوري - به دادم برسيد - و .... رو اصلا نيگاه هم نمي کنم از بقيه دوستان هم خواهش مي کنم به چنين تاپيک هايي جواب ندهند.
  و در اولين فرصتي که توسط مديران ديده شد اون تاپيک حذف خواهد شد.
  68- براي قرار دادن عكس در هر صفحه دقت كنيد ابعاد عكس مورد نظر به گونه اي نباشد تا Table انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) از حالت عادي خارج شود و بر حجم صفحه بيافزايد و موجب ناراحتي كاربران گردد و ...
  69- دقت کنيد که هر بخش مختص يک باب فقهي و موارد مشابه هست، در نتيجه سوالات و مسائل مربوط به ابواب فقهي ديگر را در باب مخصوص آن مطرح کنيد.
  70- کليه درخواست هاي مباحثه (چه مباحثه هاي سريع امتحاني و مروري و چه مباحثه معمولي آنلاين) رو در بخش مباحثه اينترنتي مطرح کنيد.
  71-انتقادات و پيشنهادات خودتون رو در اين تاپيک مخصوص انتقادات و پيشنهادات مطرح کنيد.
  72- در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوي كاربران كه از ديد مدير انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) پوشانده شده لطفا مراتب رو به صورت PM ( پيغام خصوصي ) به مدير بخش اطلاع دهيد تا در اولين فرصت به مورد بحث رسيدگي شود.
  73- چنانچه پيشنهاد , انتقاد , ... سازنده اي داريد كه ميتونه در هر چه بهتر مديريت انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) به ما و همچنين شما كاربران عزيز كمك كنه , ميتونيد مطلب رو به صورت پيغام خصوصي با مدير بخش در ميان بگزاريد , مطمئنا از نظرات شما استقبال خواهيم كرد .
  74- دقت کنيد که قرار دادن مطالب و مقالات و کتبي که مجوز انتشار وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوري اسلامي ايران را ندارند به هر طريقي ممنوع است.
  75- با توجه به اينکه انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) کاملا تخصصي است ، لطفاً از پرداختن به هر گونه شوخي ، استهزاء ، درگيري ، بي احترامي و .. خودداري فرماييد .
  76- براي آدرس دهي منابع و مستندات ، فقط لينک مستقيم قرار دهيد، لينک به سايتي ديگر تبليغ محسوب شده و جز در قسمت معرفي وبلاگ و وب سايت، مجاز نمي باشد.
  77-بخش بايگاني مربوط به مباحثي هست که قبلا به نتيجه رسيده و جستجو در اين بخش ميتونه براي هر کاربري مفيد باشه !
  78-اطلاعات ارائه شده در مورد سايت هايي که به عنوان منبع و مستند معرفي مي شوند، بايد صحيح باشند !
  79- اطلاعات خلاف واقع باعث حذف مطلب خواهد شد !
  80- فرد ارسال کننده ، موظفه که تا حدي که ميتونه به ناقدان و کساني که سؤالاتي در مورد مطلب وي مطرح مي کنند کمک کنه و بهشون اطلاعات کاملي بده !
  81- معرفي کردن و نام بردن از کساني که به نظر شما روحانيون بي سواد و کلاه بردار هستند ممنوع !
  82 - معرفي مجدد مقالات و کتبي که قبلا در موردش صحبت و نقد شده ، ممنوع !
  83- معرفي مکرر يک سرويس و يا يک وبسايت در تاپيک هاي مختلف مجاز نيست ! ميتوانيد از پيام خصوصي براي اطلاع رساني به کسي که سوالي رو پرسيده استفاده کنيد !
  84- در صورت رعايت نکردن هر يک از اين قوانين، پست يا تاپيک شما حذف يا به بخش بايگاني منتقل خواهد شد. هيچ گونه پي ام در اين زمينه پاسخ داده نخواهد شد.
  85- با توجه به دردسر ساز شدن اينگونه بحث ها، از اين به بعد کليه ي مباحث فيلترينگ مثل : گوگل فيلتر شد، يا فلان سايت فقهي فيلتر شد و غيره ممنوع هست.اطلاع دادن اين که فلان سايت فيلتر شد هيچ گونه نکته ي مثبتي نداره.
  86- هنگام نقد و يا بررسي نظريه ها، عقايد و مطالب بر روي مسائل فقهي تمرکز کنيد و به شخص خاصي توهين نشود.
  87- از نوشتن آدرس منزل و شماره تلفن شخصي افراد ديگر , در پست ها جدا خودداري کنيد .
  88-در تاپيک هاي نقد فقهي و رفع اشکال، هر گونه پست تبليغاتي خلاف قوانين است .
  89- مباحثات بخش فقه، بطور طبيعي با نقد و بررسي هايي که در آن انجام خواهد شد در معرض شکايتهاي به حق و يا نا حق زيادي خواهد بود و بعضي افراد و مراکز در اين زمينه ناراضي خواهند بود
  از تمام دوستان عزيز ميخوام که اين مورد رو حتما رعايت کنند:
  طبق مرامنامه سايت:
  90-منازعات و مشکلات شخصي خود را خارج از فروم حل کنيد. انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم)هاي فقه اجازه مطرح کردن اتهامات صحيح يا اتهامات نادرستي که مستقيماً نام افراد يا مراکز را تحت تاثير قرار مي دهد (حتي به جهت روشن کردن اذهان و در هر موضوع که باشد) نمي دهد.
  و خوب خيلي از عزيزان، طبق اين بند مي گويند که لذا کسي نبايد در مورد عالم و فقيه مورد علاقه ما، صحبتي کنه و نظرات فقهي او را نقد کند و از اونطرف هم خيلي از کاربران از نظرات يک فقيه ناراضي هستند و حق خودشون ميدانند که آن نظرات را نقد کرده و اعلام کنند
  از اين پس، طبق معمول گذشته، هيچ کسي حق نداره که تاپيک بزنه که فلان عالم ، بي اطلاع يا (نسبت به مريدانش) کلاهبرداره! فلان شرکت با انتشار فلان کتاب فقهي بي ارزش پول من رو دزديده! و از خدمات فلان مؤسسه فقهي گلايه کنه!!
  در مورد کلاهبرداري، براي گرفتن حق خودتون به مراجع ذيصلاح مراجعه کنيد در مورد خدمات هم به همون مرکز ارائه دهنده خدمات مراجعه کنيد!
  اما بعضي وقتا شده که يکي مياد و تاپيک ميزنه و درخواست مشاوره ميخواد قصد داره مطالب فلان کتاب فقهي را بپذيره و بکار ببنده، کاربران ميتونن در کمال احترام بيان و بگن که من فلان کتاب فقهي رو از فلان شرکت گرفتم و به اين دلايل ازش ناراضي بودم و استدلالات فقهي آن کتاب يا مقاله را نادرست مي دانم!
  و خوب از اونجاکه بسياري از مؤسسات فقهي که داراي خدمات تحقيق و نشر هستند در اينترنت حضور دارن، در صورت تمايل ميتونن بيان و جواب اون کاربر رو بدن و در نهايت با هم به يه جمع بندي برسن.
  91- وب سايتهاي معرفي شده در اين انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) نبايستي با مرامنامه فروم هيچ گونه مغايرتي داشته باشند .لذا معرفي هرگونه سايتهاي غير فقهي ، سايت هايي که محتواي آن از وزارت ارشاد داراي مجوز نيستند ، سايت هاي مسدود شده ، بي محتوا ، اسپم و موارد مشابه آن مجاز نميباشد
  تبصره 1: معرفي سايتهاي سياسي و مذهبي بدليل مغايرت يا مرامنامه ممنوع ميباشد.
  تبصره 2: معرفي سايتهايي که به مضامين نژادپرستي ، پوچ گرايي ، توهين به ديگران و رد تقريب مذاهب اسلامي... بپردازند بدليل مغايرت يا مرامنامه ممنوع ميباشد.
  92-مديران اين فوروم در صورت تشخيص نامربوط بودن سايت معرفي شده، اجازه حذف لينک آن سايت را خواهند داشت.
  93- از آنجايي که ممکن است وب سايتي پس از مدتي غير فعال گردد و به جاي آن يک وب سايت نامربوط قرار گيرد يا اينکه دامين آن روي مکان نامناسبي پارک شود ، مسوليت بازديد از سايتهاي معرفي شده در انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) فقه به عهده خود بازديد کننده است. مديران فروم علي رغم تلاش فروان براي سالم سازي محيط فروم ، هيچ گونه مسووليتي در قبال سايتهاي معرفي شده نخواهند پذيرفت
  94- سايتهايي که غير فعال شده باشند در صورت گزارش کاربران حذف ميگردند .
  95- هر سايت فقط يکبار امکان معرفي شدن دارد. لذا معرفي چند باره يک سايت در اين انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) مجاز نميباشد .
  96-چنانچه سايت معرفي شده اي با اصول و اعتقادات شما همخوان نيست توهين و استهزاء و ... نسبت به آن سايت مجاز نميباشد و تنها ميتوانيد آن را به مديران گزارش دهيد تا مورد بررسي قرار گيرند.
  97- هر موضوعي که به نوعي توهين آميز باشد يا مطالب نامربوط در آن نوشته شده باشد حذف خواهد شد. اين شامل مسخره کردن سوالهاي ساده يا افرادي که ممکن است اشتباهات ساده اي کرده باشند و يا سوالهاي (به نظر) پيش پا افتاده پرسيده باشند هم ميشود.
  98-فينگليش به هر صورت ممنوع!!!! يا رومي روم يا زنگي زنگ. يا فارسي يا هر زبان زنده ديگري که ميشناسيد. (البته اگر بقيه بفهمند. اين ديگر به خودتان مربوط است!!!) اما فينگليش نه!
  99-در صورتي که سوال ميپرسيد در مورد آن سوال مسئول هستيد. اگر جواب سوال خود را گرفتيد حتما آن را براي باقي کساني که ممکن است بعدها اين سوال را ببينند بگذاريد. و اگر هم کسي در اينجا جواب شما را داد جوابي که درست است را حتما در يک پست براي بقيه مشخص کنيد.
  100- لطفا بحث هاي PM اي !!! را بگذاريد براي ميسنجر ها. اينجا فروم است. سوالهاي خود را در فروم و بدون ترس بپرسيد. (پست هايي که در آن مسخره کردن وجود داشته باشد «مسخره کردن سوالهاي ساده يا افرادي که ممکن است اشتباهات ساده اي کرده باشند و يا سوالهاي (به نظر) پيش پا افتاده پرسيده باشند» حذف خواهند شد)
  101- اينجا مکان تبادل نظر است. دليلي ندارد که فقط بپرسيد. ميتوانيد مطالبي که بلديد و ممکن است بدرد بقيه بخورد را هم مطرح کنيد. هر چند ساده باشد.
  102- اين فروم امکان درجه دادن به يک تاپيک را هم در اختيار شما گذاشته است. ار اين به بعد سعي کنيد از اين ابزار براي راهنمايي ديگران استفاده کنيد. لطفا با انصاف به مطالب درجه بدهيد
  103-- قبل از اينكه تاپيكي ايجاد كنيد و سوال خود رو بپرسيد ، يكبار در فروم جستجو كنيد . ( اين كار علاوه بر اينكه انرژي دوستان رو براي بحث هاي تكراري هدر نمي ده ، باعث مي شه تا خودتون نيز زودتر به جواب برسيد)
  104- لطفاً موضوع تاپيك رو طوري انتخاب كنيد كه گويا باشه . بعنوان مثال مي تونيد داخل پرانتز قصدتون رو از ايجاد تاپيك بنويسيد : مثلاً بنويسيد «معرفي ، راهنما ، درخواست راهنمايي و....» تا سايرين قصد شما رو از ايجاد تاپيك متوجه بشن . تاپيك ممكنه براي اطلاع رساني زده شده باشه يا براي حل مشكل و پرسيدن سوالي زده شده باشه و...
  105—لطفاً فقط موضوعاتي رو مطرح كنيد كه با تالار فقه ارتباط دارند .
  106- تبليغات زننده، تبليغات غير مربوط به تالار فقه در اين تالار ممنوع است و پست مربوطه بدون اخطار حذف و در صورت تکرار دسترسي کاربر به اين بخش قطع خواهد شد.
  107- با توجه به اينکه بخش فقه ، يک بخش کاملاً تخصصي است ، لطفاً از پرداختن به هر گونه شوخي ، استهزاء ، درگيري ، بي احترامي و .. خودداري فرماييد . در صورتي که تاپيکي به چنين ورطه اي کشيده شود، تاپيک مربوطه حذف ميگردد.
  108- نظرات فقهي ثبت شده در بخش فقه به هيچ وجه ممکن از لحاظ محتويات و قوت استدلال فقهي به انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) مربوط نميشوند .
  مسئوليت ارزيابي و سنجش صحت و قوت استدلالات فقهي به عهده خود کاربر مي باشد .
  100- کاربران موظف هستند فقط به استدلال هاي فقهي عالمان حوزوي در بخش فقه تمسک نمايند .
  110- بخش هاي تخصصي فقه، فقط جهت معرفي مي باشد و هرگونه خريد و فروش کتاب و نرم افزار فقهي ممنوع مي باشد .
  111- نرم افزار هاي فقهي موبايل و انواع سي دي هاي فقهي نيز در بخش فقه معرفي ميگردند .
  112-مؤلفان کتب فقهي سعي کنند در اين بخش جهت معرفي کتاب خود تمام اطلاعات را وارد کنند چون با توجه به رتبه انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) فقه در گوگل امکان اينکه کاربران بيشتري با کتاب فقهي شما آشنا شوند بسيار زياد مي باشد .
  113- جهت جلوگيري هر گونه سوء استفاده ، تاپيک هاي کاربران پس از تاييد مديريت در معرض ديد ساير کاربران قرار ميگيرد .
  پس تا تاييد شدن تاپيک خود منتظر باشد و از ارسال هاي پشت سر هم خودداري کنيد. ( از 1 روز تا 7 روز ممکن است تاييد تاپيک شما طول بکشد در غير اين صورت محتويات تاپيک شما قابل قبول نبوده است )
  114- در هنگام معرفي يک کتاب فقهي ، نام کامل کتاب – نام مؤلف کتاب – شرح کامل نتيجه گيري هاي کتاب (مطالبي که در کتاب اثبات گرديده است ) – تاريخ چاپ– تعداد صفحات – عکس هاي از روي جلد کتاب و دوره مجلدات کتب دوره اي – قيمت کتاب و همچنين مشخص سازي ابواب فقهي مرتبط با کتاب و ساير مشخصات ... را حتماً قيد نمائيد تا تاپيک شما تاييد و براي کاربران نمايش داده شود . در غير اين صورت تاپيک شما نمايش داده نمي شود .
  115- در بخش هاي ويژه معرفي، صرفاً به معرفي منابع آموزشي فقه ( از قبيل : کتاب ، Ebook ، مقالات فقهي و ...) پرداخته ميشود . هرگونه بحث در مورد سوالات امتحاني و ديگر مسائل در اين بخش ممنوع و بايد در بخش هاي تخصصي انجمن هاي تخصصي فقه اهل بيت (صلوات الله عليهم) دنبال شود.
  116- ارائه هرگونه لينک به سايتهاي مسدود شده ... براي دانلود کتابها يا Ebook ها در اين بخش ممنوع است. براي ارسال لينک دانلود کتابها ميتوانيد از پيغام خصوصي استفاده کنيد اما اعلام آنها به صورت عمومي در فوروم مجاز نيست
  117- چنانچه درخواست کتابي را داريد ، يا در مورد کتاب راهنمايي ميخواهيد آن را در تاپيک مربوطه مطرح کنيد ،و از ايجاد تاپيک با عنوان هايي مثل : کمک ، کمک فوري ، درخواست کتاب ، کسي اين کتاب را دارد ؟ و ... خودداري فرماييد .
  118-فارسي! آقايون و طلاب محترم فارسي تايپ کنيد جون مادرتون ، راحتتر به جواب مي رسيد .
  119-سرچ! اول يکم سرچ کنيد اگر موضوعي شبيه اون پيدا نکرديد اون وقت يک تاپيک جديد بزنيد .
  120-هر موضوعي كه شامل درخواست مباحثه و تدريس (کلاً هر مطلبي که نقد فقهي نيست) به بخش مباحثه يا گعده تخصصي فقهي منتقل مي شود
  121-تنها در صورت ارائه مطالب آموزشي کاملاً جديد، تاپيک جديد ايجاد نماييد تا بحث ها و سوالات مربوطه در همان تاپيک هايي که از قبل موجود است پيگيري شود.
  122- اگر درمورد سوال پرسيده شده اطلاعاتي نداريد پستهاي بيربط ارسال نكنيد.
  123-سعي كنيد از موضوع بحث خارج نشويد.
  124-به همديگر احترام بگذاريد.
  125- در صورتي که در زمينه ي خاصي مطمئن نيستيد , از جواب دادن به کاربراني که سوال پرسيده اند خودداري کنيد .
  مثال : به نظر من اينه و ..... يا فکر کنم که اينطوري ......
  126-از کل کل کردن و مجادله در تاپيک ها خودداري کنيد.
  127-هدف از ايجاد اين بخش , بالا رفتن اطلاعات فقهي , بالا بردن فرهنگ و سبک زندگي بر اساس فقه , بحث در مورد منابع و مطالعات فقهي مي باشد.
  از زدن تاپيک هايي مانند : امروز فلاني را در بحث شکست دادم , قائلين به فلان نظر فقهي احمق يا بي سواد هستند و .... که باعث تحريک کاربران و يا دوستاني که تازه با فقه آشنا شدند خواهد شد, خودداري کنيد.
  128- لطفا از زدن تاپيکهاي خبري حتي الامکان خودداري نماييد . براي صحبت در خصوص اخبار فقهي و بحث درباره اخبار فقهي از تاپيک اخبار و بحث در مورد اخبار فقهي استفاده نماييد.

مجوز هاي ارسال و ويرايش

 • شما نميتوانيد موضوع جديدي ارسال کنيد
 • شما امکان ارسال پاسخ را نداريد
 • شما نميتوانيد فايل پيوست در پست خود ضميمه کنيد
 • شما نميتوانيد پست هاي خود را ويرايش کنيد
 •  
شبكة المحسن عليه السلام لخدمات التصميم   شبكة جنة الحسين عليه السلام للانتاج الفني